بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر غمبار و جانگداز فاجعه تروریستی در کرمان و در چهارمین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی دل هر انسان با وجدانی را به درد آورد و جمع زیادی از مردم عزیز را داغدار کرد، این مصیبت بزرگ به خانواده های محترم داغدیده و ملت بزرگ و مسئولین خدوم و دلسوز ایران تسلیت عرض می کنم و از خداوند رحمان و رحیم برای جانباختگان طلب مغفرت و رضوان الهی و علو درجات، برای مجروحان آرزوی سلامتی عاجل و برای داغدیدگان صبر و اجر جزیل مسئلت دارم.

مع الاسف این دومین حادثه است که در مراسم این شهید تکرار می شود؛ بار اول در روز تشییع پیکر آن مرحوم که در ازدحام جمعیت بیش از شصت نفر جان باختند و غریبانه هم به خاک سپرده شدند، و این هم دومین حادثه دردناک است که در مسیر عزاداران در گلزار شهدای کرمان دو بمب منفجر شد و بیش از سیصد زن و مرد و کودک کشته و مجروح شدند!

جای این سوال است که چرا نیروهای امنیتی با وجود تجربه و امکانات بسیاری که دارند، برای اجتماع مردم استان کرمان فراخوان می دهند اما برای حفاظت از جان و سلامت دعوت شدگان برنامه ریزی کامل و جامع نمی کنند تا از وقوع این حوادث تلخ جلوگیری شود؟

با این که نیروهای امنیتی کشور آن قدر تسلط و قدرت دارند که بتوانند با احتمال هر خطر ریز و درشتی را بلافاصله و در اسرع وقت خنثی کنند، پس چه شده که برخی از حوادث بزرگ و دلخراش مثل حادثه تروریستی شاه چراغ در شیراز، فاجعه دلخراش حمله به ارتشیان در اهواز و یا حمله به مجلس شورای اسلامی و نیز همین حادثه جدید در کرمان از چشم آن ها دور می ماند؟!

امید است هر چه زودتر عامل یا عاملین ظاهری و پشت پرده این بمب گذاری شناسایی و به ملت شریف و بزرگوار ایران معرفی و به کیفر اعمال خود برسند تا بیگانگانی که قصد ضربه زدن به ملت و مردم ایران را دارند جرات تکرار چنین جنایات هولناکی در سر نپرورانند.
ضمن محکومیت این حادثه تروریستی، مجددا به خانواده های درگذشتگان تسلیت عرض می کنم.

حوزه علمیه قم سید اصغر ناظم زاده قمی ۱۴ دی ۱۴۰۲