بسم الله الرحمن الرحیم

“و من یتعد حدود الله فاولئک هم الظالمون”(بقره، آیه ۲۲۹)

دهن کجی آشکار به احکام اسلام چرا؟!

آقای احمدی نژاد، چند سال است که نقش اپوزیسیون را بازی می‌کند و منتقد و یا مخالف جدی حکومت است. حرفی نیست و او می‌تواند در برابر حریفانش، مواضع دیگری داشته باشد.

اما آنچه که تأثرانگیز است رفتارهای خلاف شرع و عرف اوست؛ برای نمونه دو روز قبل در رسانه های مجازی فیلمی از حضور ایشان با جمعی ازطرفدارانش در بازار تهران به نمایش گذاشته شدکه در حال تبلیغات انتخاباتی زودرس همراه با گناه و خلاف شرع آشکار است!

در این فیلم، دست آقای احمدی نژاد در دست زن نامحرم است و آن خانم با کلمات دور از اخلاق و هلهله‌کنان به سبک مجالس عروسی به ایشان خوشامد می‌گوید!! و مع الاسف نه خود ایشان در برابر این معصیت، عکس العمل منفی نشان می‌دهد و نه همراهانشان، و حتی بعد از انتشار آن، کلمه ای عذر خواهی از این کار غیر اسلامی از خود و یارانش دیده نشد!

این عمل حرام، آن هم در بازار مسلمین و پخش آن در رسانه های مجازی دنیا، دهن کجی آشکار یک مقام مسئول به احکام اسلام و مصداق اطلاق آیه فوق است: “کسی که از حدود الهی تعدی و تجاوزکند از ظالمین و ستمکاران است.”

‌با غمض نظر از لغزش های خرد و کلان او در زمان ریاست جمهوری‌ که با هدر دادن صدها میلیارد دلاراز بیت المال وکوتاهی در جلوگیری از تحریم های ظالمانه و کمرشکن بر ملت شریف ایران که هنوز هم بعد از سال های زیاد ادامه دارد و از سیئات اعمال اوست که هرگز ملت ایران آنها را فراموش نخواهدکرد، اکنون در این روزها با خیال راحت و آزادانه به بهانه تبلیغات و بدون رعایت موازین شرعی در خیابان‌ها و مجامع ظاهر می‌شود. رفتار او طوری است که گویا به اسلام و اخلاق پای‌بند نیست و علنی در بازار مسلمین گناه می‌‌کند و ابایی هم ندارد!

بدون شک عمل او حرمت شکنی و از گناهان کبیره و مصداق فسق است و لازم است کسی که احترام احکام اسلام را پاس نمی‌دارد و عمل فاسقانه انجام می‌دهد مورد مواخذه قرارگیرد تا از بد آموزی عمل زشت او جلوگیری گردد.

در پایان از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام انتظار می رود در برابر دهن کجی و گناه آشکار این عضو خود، چاره‌ای بیندیشند و به پاس احترام به احکام نورانی اسلام و صیانت از آن نهاد، در برخورد با ایشان اقدام مقتضی به عمل آورند.
والسلام علی من اتبع الهدی

حوزه علمیه قم
سید اصغر ناظم زاده قمی
۱۹ خرداد ۱۴۰۳